Andrej Mitašík - majster Slovenska

Trnava sa 11. – 12. mája 2017 stala dejiskom stredoškolskej olympiády SR Gaudeamus Igitur v športoch atletika, futbal, hádzaná, volejbal, basketbal a silový päťboj. Všetci športovci v individuálnych aj kolektívnych športoch museli prejsť kvalifikáciou v okresných, regionálnych a krajských kolách, kde museli zvíťaziť, aby si vybojovali účasť na majstrovstvách Slovenska.
Andrej Mitašík našu školu reprezentoval v atletike v dvoch disciplínach, v behu na 400 a 800m. Prvú bežal 400-ku, kde dobehol druhý v novom osobnom i školskom rekorde za 50,07s. Po náročnom behu mal iba 30 minút na regeneráciu a nastúpil na 800-ku, ktorá je jeho špeciálnou disciplínou. Dokázal si poradiť s únavou a vybojoval zlatú medailu.