SPŠ na bicykli do školy

Výzva pre študentov, pedagógov a zamestnancov SPŠ

NA BICYKLI DO ŠKOLY

KEDY:  13. septembra /streda/ 2023 využite na dopravu do školy alebo zamestnania bicykel.

Každý, kto príde v tento deň na bicykli do školy, bude zaradený do súťaže o zaujímavé ceny, urobí niečo pre svoje zdravie a jednoducho vybočí z každodenného stereotypu.

Podmienky:

Študenti, ktorí prídu zo vzdialenosti do 6 km /počíta sa miesto trvalého bydliska/, budú oslobodení od nultej hodiny, registrácia najneskôr do 7,45 hod.

Tí, ktorí prídu z väčšej vzdialenosti, budú oslobodení z nultej a prvej vyučovacej hodiny. Registrácia je nutná do 8,20 hodiny.

Každý bicykel bude číselne označený,  zaregistrovaný a strážený na školskom ihrisku. Jeho majiteľ s týmto číslom postúpi do žrebovania o ceny. Losovanie prebehne na školskom ihrisku na začiatku veľkej prestávky.

Tak neváhaj, zapoj sa a súťaž o tieto ceny:

  • DARČEKOVÝ KôŠ
  • TRIČKO SPŠ
  • 5 x NESKÚŠANKA NA 1 ÚSTNU ODPOVEĎ

Hlavným posolstvom kampane je zlepšovať podmienky pre bezpečné a komfortné dochádzanie do škôl po celom Slovensku pešo alebo na bicykli a prispieť k vytvoreniu prostredia, v ktorom je cesta do školy bezpečná a zábavná.

Cieľom kampane je každoročne a dlhodobo najmä povzniesť radosť z cesty do školy, zvýšiť fyzickú aktivitu a zlepšiť zdravie žiakov, povzbudiť záujem o dochádzanie do školy na bicykli či kolobežke, znížiť potrebu motorovej dopravy a zápch v okolí škôl, zvýšiť povedomie o udržateľnej doprave.

Trenčianska župa pracuje na postupnom dopĺňaní ďalších úsekov skladačky 100 kilometrov dlhej Vážskej cyklomagistrály. Základným cieľom Vážskej cyklomagistrály je vybudovanie samostatnej cyklistickej komunikácie (cca. 100 km), ktorá bude v čo najväčšej miere segregovaná od motorovej dopravy. Projekt Vážskej cyklomagistrály vedie naprieč Trenčianskym krajom s cieľom prepojenia Trnavského so Žilinským krajom.

Posledný úsek,  Považská Bystrica - Hranica ŽSK, sa bude čoskoro otvárať a mnohí z nás ho už aj využívajú.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30