Zážitkové vzdelávanie - Brno

Deň plný pekných zážitkov a nových vedomostí majú za sebou študenti našej školy, ktorí sa prihlásili na zážitkové vzdelávanie, projekt z časti financovaný z TSK. Tentokrát sme navštívili hlavné mesto Moravy, Brno, ktoré nás privítalo krásnym jesenným počasím.

Ako prvé sme navštívili zábavný vedecký park VIDA!. Žiaci si najskôr sami vyskúšali pokusy z rôznych oblastí, neskôr sa presunuli na interaktívny program o potápaní, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie. Nakoniec boli rozdelení do dvoch skupín, starší študenti absolvovali program o rádioaktivite, tí mladší sa zúčastnili Escape room. 

V starobylom centre mesta sme si prezreli labyrint pod Zeleným trhom spolu s výbornou pani sprievodkyňou. Tu sme videli napríklad alchymistickú dielňu, klietku bláznov či rôzne nástroje využívané na mučenie. Nasledoval hrad Špilberk, v ktorom sme sa prešli barokovými väznicami, ktoré mali v histórii dlhé využitie, a vypočuli si výklad. Pred rozchodom na historickom námestí sme ešte krátko navštívili Motýlí dům - Papiloniu, kde bolo síce veľmi teplo, ale o to viac krásnych exotických motýľov tam môže žiť.

Tento deň sa študentom určite veľmi páčil a zaradil sa tak medzi ďalšie vydarené projekty v rámci zážitkového vzdelávania. 


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30