Nicova cesta na hodinách anglického a nemeckého jazyka

V dnešnom globalizovanom svete je dôležité, aby študenti ovládali minimálne jeden jazyk. Nemecký a anglický jazyk sú dva z najpoužívanejších jazykov vo svete, a preto ich vzájomné prepájanie v rámci výučby prináša množstvo výhod. Toto spojenie umožňuje študentom rozvíjať nielen schopnosť porozumieť a komunikovať v týchto jazykoch, ale posilňuje aj ich schopnosť kritického myslenia a porovnávania jazykových štruktúr.

V uplynulom týždni sme sa s druhákmi venovali prepojeniu práve anglického a nemeckého jazyka. V seriáli Nicos Weg sme spoznali Nica, jeho priateľov, vyriešili záhadu stratenej tašky či našli stratenú tetu Yaru. Seriálové časti na úrovni A1 sme sledovali v nemeckom jazyku a pri porozumení sme si pomáhali anglickými titulkami. Pri sledovaní sme zistili, že mnoho slov je príbuzných výslovnosťou alebo grafickou podobou. Určite sa niet čomu čudovať, keďže oba jazyky patria do germánskej vetvy indoeurópskej jazykovej rodiny.

Naši druháci spracovali dva informačné postery zo sledovaných dielov, jeden v anglickom a druhý v nemeckom jazyku. Tejto aktivite predchádzala krátka anglicko-nemecká diskusia o deji a postavách. Táto aktivita nám ukázala cestu k otvorenejšiemu svetu, kde schopnosť komunikovať a porozumieť viacerým jazykom je neoceniteľným aktívom pre budúcnosť.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Apríl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30