Adaptačný deň

Adaptačný deň

Každý rok v septembri sa pre študentov prvého ročníka koná adaptačný deň. Inak tomu nebolo ani tento školský rok. Cieľom tohto dňa je, aby sa žiaci navzájom spoznali a čo najlepšie adaptovali v novom prostredí. Zaujímavé aktivity si pre nich pripravili pracovníčky CPPPaP.

Prinášame vám aj postrehy samotných žiakov:

"Adaptačný deň mi priniesol to, že som bližšie spoznal svojich svojich spolužiakov. Spoznávali sme sa pomocou hier a rôznych aktivít. Hry boli celkom zábavné, na niektorých sme sa aj zasmiali. V hrách sme sa tiež učili medzi sebou komunikovať a riešili rôzne situácie. Pracovníčky CPPPaP boli veľmi kreatívne. Najviac sa mi páčila hra kreslenie na chrbát. Bol by som rád, keby sa takéto dni konali častejšie."

"Adaptačný deň sa začal tým, že sme sa predstavili pracovníčkam CPPPaP, ktoré sa nám mali venovať celý deň. Dostali sme od nich nálepky, na ktoré sme si napísali svoje mená, a následne nalepili na svoje tričká. Deň sa začal celkom zábavnou hrou - Vymení si miesto ten... Počas tejto hry sme zistili veľa záujmov každého z nás. Potom sme pracovali v menších skupinkách. Dostali sme papieriky s turistickou výbavou a spoločne sme mali uvažovať , ktoré veci si zoberieme na náročný výstup do hôr. Pri tejto hre sme zistili, ako si spoločnými silami dokážeme poradiť. V poslednej hre sme mali získavať podpisy od spolužiakov, ktorých bavia uvedené činnosti. Na záver sme si sadli do kruhu, kde sme povedali svoje názory na tento deň. Všetky názory boli pozitívne a predpokladám, že aj pravdivé. Bolo to zrejme zaujímavým programom a milými pracovníčkami, ktoré nám pomohli lepšie sa zoznámiť so spolužiakmi."


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Október 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31