Prax odboru strojárstvo

Prax odboru strojárstvo

Počas dvoch jesenných týždňov naši tretiaci absolvovali súvislú odbornú prax. Chlapci z odboru strojárstvo získavali odborné praktické zručnosti v strojárskych firmách v okolí Považskej Bystrice a podľa miesta bydliska.

Pod odborným vedením zamestnancov firiem sa žiaci oboznámili s bezpečnosťou na pracovisku, prešli ručným spracovaním kovov. Mali možnosť vyskúšať si prácu na montáži i oboznámiť sa s vákuovým tepelným spracovaním či medzioperačnou kontrolou. Vyskúšali si vyrobené výrobky na CNC strojoch skontrolovať a správne pripraviť na expedíciu.Niektorí si vyskúšali aj programovať CNC, rezať výpalky podľa výkresovej dokumentácie na plazme. Mali možnosť vidieť aj kontrolovať  jednotlivé výrobky ultrazvukom. Zaujalo ich aj kalenie ložísk a iných veľkorozmerných súčiastok. Pracovali s plechmi a na nitovacích strojoch, ohýbali na poloautomatoch. V niektorých firmách žiaci prešli viacerými prevádzkami a venovali sa im viacerí zamestnanci. Pre našich žiakov boli tieto 2 týždne veľkým prínosom. Aj naše slovenské príslovie hovorí: „Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.“

Ďakujeme firmám a jej zamestnancom, že aj v tejto neľahkej situácii umožnili našim žiakom nadobúdať potrebné praktické zručnosti a umožnili im hlbšie preniknúť do odboru strojárstvo.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31