Humanitárna zbierka pre Ukrajinu

Humanitárna zbierka pre Ukrajinu

Súčasná situácia nenecháva chladným nikoho z nás. V bezprostrednej blízkosti nášho štátu prebiehajú boje, v ktorých zomierajú nielen vojaci, ale aj civilisti. Naša krajina sa stala útočiskom pre tísicky matiek so svojimi deťmi, ktoré hľadajú pomoc a ľudskosť. Do jednej tašky museli narýchlo zbaliť svoj život a opustiť svoje domovy. Ani nám v Strednej priemyselnej škole nie je osud nevinných ľudí ľahostajný.  Aj my sme sa rozhodli prispieť a pomôcť ľuďom, ktorým vojna zasiahla do ich životov. Preto na Strednej priemyselnej škole organizujeme humanitárnu zbierku, ktorej dary budú použité na pomoc obetiam ozbrojeného konfliktu. Zbierka sa uskutoční v dňoch 02.03.2022 – 04.03.2022 (streda – piatok), v prípade potreby bude predĺžená na ďalšie dni. Všetky Vaše dary budú prijímané v zasadacej miestnosti v čase od 7.00 hod. – 9.00 hod. a v poobedňajších hodinách v čase od 14.00 hod. – 16.00 hod. Veríme, že a do zbierky zapojí čo najviac študentov, zamestnancov, rodičov a priateľov školy.

Utečenci aktuálne potrebujú: PREDOVŠETKÝM lieky na tlmenie bolesti pre deti a dospelých, základné lieky ako Paralen pre deti i dospelých, lekárničky aj po záruke, obväzy a zdravotnícke potreby, hygienické potreby, detské plienky (akékoľvek veľkosti), vlhčené obrúsky, hygienické potreby pre ženy, dezinfekčné mydlá, jednorazové poháre, toaletný papier, čaje, detské umelé mlieka, džúsy, detské výživy, piškóty, keksíky, balené croassanty, džemy, granko, paštéty, konzervy a iné trvanlivé potraviny, pastelky, vymaľovávanky pre deti, čelovky, powerbanky, nabité mobily, teplé rukavice a ponožky pre deti aj dospelých.

Momentálne nie sú potrebné: deky, prikrývky, oblečenie, hračky, obuv, potraviny na varenie (nemajú si ako variť).

Do pomoci utečencom sa zapájajú aj mnohé samosprávy. Aj v Považskej Bystrici bolo schválené zriadenie transparentného účtu, ktorý bude úplne oddelený od účtovníctva mesta. Bude samostatný a bude prioritne slúžiť na pokrytie nákladov spojených s pobytom utečencov v našom meste.

Číslo transparentného účtu:

SK76 0200 0000 0045 6870 5757

 

K dispozícii sú aj ďalšie mimovládne organizácie. Ak môžete, pridajte sa a pomôžte s nimi. Darovať môžete napríklad cez:

Človek v ohrození – https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/

Slovenský Červený kríž – https://redcross.darujme.sk/pomahame-ukrajine/

Nadácia Integra – https://integra.sk/kampane/kriza-na-ukrajine/

Slovenská katolícka charita – https://charita.darujme.sk/ukrajina/

Sme spolu – UkraineSlovakiaSOS – https://smespolu-ukraineslovakia.darujme.sk/sos/

Úsmev ako dar – https://usmev.darujme.sk/susedska-pomoc-ukrajine/

Depaul Slovensko – https://depaulslovensko.darujme.sk/pomoc-ukrajine/

Svetielko pomoci – https://svetielkopomoci.darujme.sk/pomoc-pre-ukrajinske-deti-s-onkologickymi-chorobami-29e30/

Magna – https://donate.magna.org/sk/ukrajina/

UNICEF – https://www.unicef.sk/ukrajina/

Spojená výzva mimovládnych organizácií – #KtoPomozeUkrajine – https://www.donio.sk/kto-pomoze-ukrajine

Ukrajinský červený kríž – https://redcross.org.ua/en/


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31