Objav dopravu - vyhodnotenie súťaže

Objav dopravu - vyhodnotenie súťaže

Zatiaľ, čo sa väčšina študentov už pohráva s myšlienkami na prázdniny, niektorí študenti odboru prevádzka a ekonomika dopravy si spestrili záver školského roka účasťou na vyhodnotení súťaže s názvom Objav PEDAS – Študuj dopravu – Zelená doprava. Súťaž organizovala Žilinská univerzita, fakulta PEDAS a naši študenti Veronika Keblúšková a Štefan Ružbašan sa aktívne zúčastnili s projektmi  Aké sú možnosti znižovania znečistenia životného prostredia dopravou, resp. Ako zatraktívniť verejnú dopravu. Do súťaže sa zapojili stredné školy s dopravným zameraním z celého Slovenska.

Tohto stretnutia a vyhodnotenia súťaže sa zúčastnili aj zástupcovia ministerstva dopravy, generálneho riaditeľstva ŽSR, aj Slovenskej pošty, súkromných dopravcov, integrovaného dopravného systému z Českej republiky a vedenie fakulty PEDAS (prevádzka a ekonomika dopravy a spojov)  Žilinskej univerzity.

Celá akcia sa niesla v slávnostnej atmosfére so snahou spoločne naplniť cieľ - pripraviť a motivovať čo najviac študentov na prácu budúcich kvalifikovaných odborníkov v oblasti dopravy.

V duchu hesla „Nie je dôležité vyhrať, ale zvíťaziť“ si naši študenti odniesli ocenenie vo forme poďakovania za účasť a motiváciu pracovať v oblasti dopravy, a tak naďalej napredovať. Potom, ako si pozreli prezentácie víťazných tímov, konštatovali, že bude v ich silách zabojovať budúci rok o najvyššie priečky. Celkový dojem z akcie: „ Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť, ďakujeme za pozvanie, dozvedeli sme sa niečo nové a zaujímavé.“

Pavol Heššo


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30