Strojári vo firme MEDEKO Naša SPŠ každoročne využíva možnosť spolupráce so strojárskymi firmami na Považí. Firma MEDEKO v Považskej Bystrici umožňuje trom našim strojárom stráviť vo firme celý týždeň a zoznamovať sa s manažérskou prácou v praxi (Shadowing).
Spolupráca Strednej priemyselnej školy v Považskej Bystrici s firmou Danfoss Power Solutions, a.s. naďalej pokračuje Už tradične sa aj tento školský rok študenti tretieho ročníka v odbore strojárstvo v rámci spolupráce s firmou Danfoss zúčastnili vyučovacieho procesu priamo vo firme formou Netradičnej školy.
Študuj dopravu Dňa 11.06.2024 sa študenti 1.E triedy pod vedením Ing. Brídzikovej a Ing. Hešša zúčastnili podujatia Študuj dopravu. Podujatie bolo organizované v priestoroch Múzea dopravy v Bratislave.
Kurz ochrany života a zdravia Minulý týždeň sa uskutočnil Kurz ochrany života zdravia pre tretí ročník. Program bol bohatý. Teoretickú oblasť viedli profesionálni vojaci z útvaru v Trenčíne.
Otvorenie ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály V stredu 5. júna 2024 sme sa zúčastnili otvorenia ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Vážska cyklomagistrála, ktorá bude mať vo finále 100 km, sa rozrástla o ďalší zrealizovaný úsek.
Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení Po úspešnom absolvovaní maturitných skúšok si študenti všetkých štvrtáckych tried v odboroch strojárstvo, informačné a sieťové technológie, prevádzka a ekonomika dopravy a elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách slávnostne prevzali maturitné vysvedčenia.
Exkurzia na Žilinskej univerzite Dňa 24.05.2024 sa študenti 3.Ae triedy pod vedením Ing. Brídzikovej zúčastnili exkurzie na Žilinskej univerzite v Žiline. Cieľom exkurzie bolo overenie nadobudnutých vedomostí z oblasti diagnostiky motorových vozidiel na praktických meraniach vykonaných na vybranom vozidle.
Návšteva muzikálu Oliver! na Novej scéne Krásny umelecký zážitok určite prežili študenti našej školy, ktorí sa zúčastnili zážitkového vzdelávania a navštívili muzikál Oliver! na Novej scéne v Bratislave.
Rozlúčka so štvrtákmi  Dňa 17. mája 2024 sme sa vo veľkej telocvični rozlúčili s našimi štvrtákmi a odprevadili ich spoločne na akademický týždeň.
Science-EnterTainment-You Dňa 14.05.2024 sa študenti tried 2.Ae a 3.Ae pod vedením Ing. Maniakovej a Ing. Brídzikovej zúčastnili podujatia Science-EnterTainment-You, ktoré organizovala STU Bratislava.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31