Deň otvorených dverí v SPŠ v Považskej Bystrici prilákal žiakov aj odborných partnerov
Dňa 13. januára 2026 sa v Strednej priemyselnej škole v Považskej Bystrici uskutočnil Deň otvorených dverí, ktorý bol určený najmä pre žiakov 9. ročníkov základných škôl, ich učiteľov, rodičov a širokú verejnosť. Podujatie poskytlo návštevníkom možnosť bližšie spoznať štúdium v našej škole, jej priestory, moderné vybavenie a široké možnosti uplatnenia absolventov.
Počas celého dňa mali návštevníci možnosť nahliadnuť do odborných učební, laboratórií a dielní, zoznámiť sa so študijnými odbormi, ktoré škola ponúka, a diskutovať so žiakmi aj pedagógmi o priebehu štúdia. Veľký záujem vzbudili aj informácie o zapojení školy do programu Erasmus+, ktorý študentom umožňuje absolvovať odborné stáže v zahraničí a získať cenné skúsenosti.
Významnou súčasťou podujatia bola aj účasť zástupcov zamestnávateľov z regiónu, ktorí dlhodobo spolupracujú so školou. Prítomní boli zástupcovia firiem Danfoss, ZIMMER Group a Continental Tires Slovakia Púchov, ktorí návštevníkom predstavili možnosti odborného rastu, praxe a budúceho zamestnania.
Svoje služby a poradenstvo predstavili aj pracovníčky ÚPSVaR, ktoré poskytli informácie o uplatnení absolventov na trhu práce. Nechýbali ani zástupcovia spolupracujúcich vysokých škôl, konkrétne zo Žilinskej univerzity – Fakulty riadenia a informatiky, Fakulty bezpečnostného inžinierstva a Strojníckej fakulty, ďalej z Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka – Fakulty špeciálnej techniky a z Výučbového strediska STU MTF v Dubnici nad Váhom.
Hlavným cieľom Dňa otvorených dverí bolo predstaviť školu ako modernú vzdelávaciu inštitúciu, ktorá spája kvalitné odborné vzdelávanie s praxou a reaguje na potreby trhu práce.
Veríme, že podujatie pomohlo budúcim študentom pri rozhodovaní o ich ďalšom štúdiu a tešíme sa na stretnutie s nimi v novom školskom roku.

