Boli sme v Macedónsku

Presnejšie v Severnom Macedónsku, taký je oficiálny názov krajiny, ktorú navštívili naši študenti v ďalšom kole projektu DIGI CLASS v rámci programu ERASMUS+. Príbeh celej akcie sa začal na letisku v Bratislave, odkiaľ sme sa presunuli po 90-minútovom zážitkovom lete do hlavného mesta Macedónska, Skopje. Cieľovou destináciou bolo potom mesto Kavadarci, kde sídli partnerská škola SOU Gimnazija Dobri Daskalov.

Spolu s partnermi z Talianska, Maďarska, Rumunska a Turecka  sme tam strávili 5 pracovných dní od 13. do 17. februára, počas ktorých študenti nadviazali nové priateľstvá, zlepšili si počítačové a jazykové zručnosti, obdivovali pamätihodnosti macedónskej metropoly a spoznávali každodenný život v škole aj v meste.

V pracovnej časti stretnutia naši študenti pracovali v zmiešaných medzinárodných tímoch, prezentovali práce v aplikácii Emaze, predstavili našu školu a vysvetlili organizáciu vyučovania u nás.

Súčasťou stretnutia boli aj poznávacie exkurzie, navštívili sme rôzne múzeá, rodisko Matky Terezy, najväčšiu výrobňu vína na Balkáne a prechádzali sa po tritisíc rokov starých mozaikách archeologickáho náleziska Stobi.

Plní zážitkov a obohatení o nové skúsenosti -  tak sa dá stručne vyjadriť pocit našich študentov, keď sme sa lúčili so všetkými účastníkmi.

Postrehy študentov:

Kristián II. E: Tento zájazd sa mi veľmi páčil, bol príjemný, dokázal som bez problémov nadviazať priateľstvo so študentmi z iných krajín…

Natália IV. Ap: V prvom rade by som sa chcela poďakovať našim učiteľom za to, že ma vybrali do tohto projektu. Mohla som spoznať kultúru tejto krajiny, vidieť kúsok z ich prírody a podmienky, v akých žijú. Stretnúť sa so študentmi z iných krajín, komunikovať a zabávať sa s nimi je veľká skúsenosť.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31