Brezová pod Bradlom, Nitra

Ďalšia vydarená exkurzia financovaná sčasti z projektu zážitkového vzdelávania. Zúčastnili sa jej viacerí študenti z celej školy, konkrétne z tried I.A, I.B, II.E, III.A a III.B. Tentokrát sme navštívili Mohylu Milana Rastislava Štefánika na Bradle. Ešte pred jej návštevou nás privítal autentický Milan Rastislav Štefánik, ktorý žiakom netradičnou formou priblížil život i odkaz tejto osobnosti, ktorá bola v roku 2019 vyhlásená za najväčšieho Slováka. Žiaci si určite zapamätali, že je dôležité nasledovať svoje ciele tak, ako to odmala robil práve Štefánik. Pozreli sme si aj mohylu, v ktorej sú uložené jeho pozostatky. Štyri obelisky symbolizujú štyri obete leteckého nešťastia, pri ktorom Štefánik v roku 1919 zahynul. 

Následne sme sa presunuli do mesta Nitra, ktoré je späté najmä s Veľkomoravskou ríšou a pôsobením Konštantína a Metoda. Vystúpili sme na vežu Nitrianskeho hradu, z ktorej sú krásne výhľady na celé mesto, so sprievodkyňou sme si prezreli priestory hradu, v ktorom je uložená relikvia sv. Konštantína či rôzne listinné pamiatky v hlaholike.

Večer sme v Divadle Andreja Bagara navštívili muzikál Povolanie pápež, ktorý bol pre žiakom určite silným umeleckým zážitkom. Vo veľkolepom predstavení, v ktorom účinkovali takmer všetci herci nitrianskeho divadla, sme sa dozvedeli nielen o živote Jána Pavla II. od jeho detstva až po smrť, ale predovšetkým o jeho odkaze, ktorý pre nás všetkých zanechal. 


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31