Deň plný zážitkov vo firme Danfoss Power Solutions, a.s. v Považskej Bystrici

Spolupráca Strednej priemyselnej školy v Považskej Bystrici a firmy Danfoss opäť pokračuje. Vo štvrtok 18.05.2023 sa realizoval vyučovací proces tretieho ročníka odboru strojárstvo formou Netradičnej školy.

Zo strany firmy patronát nad netradičným vyučovaním mala pani Majtánová, ktorá žiakom predstavila spoločnosť Danfoss Power Solutions, a.s.

Pán Petrech žiakom zaujímavým spôsobom ukázal virtuálne simulácie v hydraulike, zopakoval s nimi základy fyziky a priblížil im výskum a vývoj v reálnom živote. Za rýchle a správne odpovede boli študenti motivovaní odmenami.

Metódy merania tvrdosti im predstavil pán Brezničan, ktorý im neskôr v laboratóriu ukázal spôsoby merania tvrdosti na viacerých prístrojoch.

V laboratóriu Metalografie si zopakovali základné vedomosti o materiáloch, ich vlastnostiach a skúškach. Mohli vidieť rôzne štruktúry materiálov a spôsoby zisťovania ich vlastností. Tiež im bol vysvetlený spôsob prípravy výbrusov a vzoriek pre potreby pozorovania štruktúry materiálu.

V Metrologickom laboratóriu s pánom Hvizdákom žiaci mohli vidieť okrem iných meracích prístrojov aj merací prístroj ZEISS. Oboznámili sa s kontrolou hotových výrobkov v praxi.

Pre žiakov bol tento deň veľkou výzvou, nakoľko boli motivovaní sa naďalej vzdelávať a zistili, že každý predmet je vlastne jedno odvetvie v strojárstve a pre svoju rozmanitosť majú široké uplatnenie v tejto oblasti.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s firmou Danfoss a ďakujeme všetkým zamestnancom za prívetivý prístup a vynikajúce ukážky na jednotlivých pracoviskách.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Máj 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31