Cezhraničná spolupráca po druhýkrát

Dve družobné školy - Stredná priemyselná škola Považská Bystrica a Stredná priemyselná škola strojnícka Vsetín absolvovali v rámci Projektu Visegrad druhé spoločné stretnutie, ktoré sa konalo tentokrát vo Vsetíne. Tam vycestovala štvorica našich pedagógov spolu so šestnástimi študentmi z rôznych tried z odboru strojárstvo a prevádzka a ekonomika dopravy. 

Program, ktorý pre nás pripravila družobná škola vo Vsetíne, bol naozaj veľmi bohatý. V deň príchodu sme navštívili miestny zámok, kde sa konala prezentácia regiónov a oboch zúčastnených škôl. Prezreli sme si expozície a vystúpili na vyhliadkovú vežu, z ktorej bol krásny výhľad na celé mesto Vsetín. V popoludňajších hodinách sme absolvovali exkurziu v miestnej firme Irisa, ktorá sa venuje ručnej výrobe a zdobeniu vianočných ozdôb, kde sme si tieto výrobky mohli aj zakúpiť. Po príchode do školy sa študenti ešte zúčastnili súťaže zmiešaných česko-slovenských tímov v strojárstve a ekonomike. Ekonómovia predstavili víziu vlastného produktu, s ktorým by chceli vstúpiť na trh, hodnotili jeho silné a slabé stránky. Večer sme sa odreagovali pri bowlingu.

Druhý deň sa začal športovými turnajmi vo florbale a v stolnom tenise, iní súťažili v piškvorkách a strojárskom pexese. Poobede sme sa vybrali smerom na Vizovice, kde sme si pozreli miestny zámok, ochutali výrobky v čokoládovni a následne sme absolvovali exkurziu v známej firme Jelínek, kde sa konal aj rout. Pracovník firmy, ktorý nás sprevádzal po celej firme, zaujímavým spôsobom obohatil naše vedomosti o nové poznatky.  

Posledný deň sme si prezreli moderné vybavenie školy v rámci Dňa otvorených dverí a po vyhodnotení celého trojdňového programu sme sa mohli vydať smerom na Považskú Bystricu. Hoci každá škola vynikala v iných súťažiach, žiaci pracovali ako jeden tím, utužili medzinárodné vzťahy, spoznali nových ľudí, nové možnosti, a tak boli víťazom všetci. A to bolo, ako zhodnotil aj pán riaditeľ z našej družobnej školy, cieľom tohto projektu. 

#VisegradFund

https://www.visegradfund.org


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Marec 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31