Imatrikulácie prvákov

K tradičným a obľúbeným akciám v našej škole patria aj imatrikulácie prvákov. Tešia sa na ne nielen študenti prvého ročníka, ale aj tretiaci, ktorí pripravujú program a súťaže pre našich prvákov. 

Vo štvrtok 16.11.2023 sme sa všetci stretli vo veľkej telocvični, aby nám tretiaci ukázali, aký program si pre nás pripravili. Sprievodným slovom sa nám prihovorili moderátori Peťo z III.B a Maťa z III. E. 

Prváci plnili rôzne úlohy, ktorých bolo spolu deväť. Tie najviac bodované boli tvorivé úlohy, počas prípravy ktorých sa prváci určite ešte viac navzájom zblížili a posilnili vzťahy vo svojich triedach. Prvou úlohou bolo tematické oblečenie - študenti 1.A mali prísť oblečení ako športovci, 1.B ako zdravotníci a 1.E ako turisti. Druhou úlohou bola nástenka s logom a sloganom, ktoré vystihujú ich odbor a treťou úlohou bol spoločný triedny program. Áčkari nám predviedli spartakiádu, béčkari scénku z operačnej sály a spoločný spev Sestričky z Kramárov, a éčkari spev pri táborovom ohni. 

Nasledovalo plnenie ďalších úloh, napríklad kreslenie triednej učiteľky so zaviazanými očami, športové súťaže, pantomíma či karaoke, počas ktorých sa zabavili nielen prváci, ale všetci prítomní študenti. Na všetko dohliadala odborná porota - pani zástupkyňa, zástupca učiteľov i tretiakov Tomáš. 

Zahanbiť sa nenechali ani tretiaci, ktorí si pripravili vlastný program. Boris z 3.A nám zahral na violočelo, béčkari nám zatancovali belgický tanec a éčkari tiež ukázali svoje tanečné umenie.

Nasledovala prvácka pasovačka, kráľ Tomáš z III.B prečítal prvácke desatoro a predsedovia prváckych tried sľúbili jeho dodržiavanie. 

Víťazom imatrikulácií sa stali dve triedy - 1.A a 1.B, ktorí si spravodlivo rozdelili prvú cenu - chutnú tortu, ktorú pre nich upiekla pani profesorka Tanušková.

Tešíme sa na ďalšie imatrikulácie o rok. 


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Marec 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31