Spolupráca Strednej priemyselnej školy v Považskej Bystrici s firmou Danfoss Power Solutions, a.s. naďalej pokračuje

Už tradične sa aj tento školský rok študenti tretieho ročníka v odbore strojárstvo v rámci spolupráce s firmou Danfoss zúčastnili vyučovacieho procesu priamo vo firme formou Netradičnej školy.

Zo strany firmy patronát nad netradičným vyučovaním mala pani Majtánová, ktorá žiakom predstavila spoločnosť Danfoss Power Solutions, a.s.

Ing. Petrech žiakom zaujímavým spôsobom ukázal virtuálne simulácie v hydraulike, zopakoval s nimi základy fyziky a priblížil im výskum a vývoj v reálnom živote. Za rýchle a správne odpovede boli študenti motivovaní odmenami.

Prierezom metalografických vzoriek a výbrusov ich previedol Ing. Brezničan, ktorý im veľmi zaujímavým spôsobom priblížil vnútorné štruktúry rôznych technických materiálov a vplyv tepelného spracovania na ne.

V metrologickom laboratóriu s pánom Hvizdákom žiaci mohli vidieť okrem rôznych prístrojov merania drsnosti aj univerzálne zariadenia na meranie geometrických tolerancií odchýlok tvaru a polohy. Oboznámili sa taktiež s kontrolou hotových výrobkov v praxi.

Pre žiakov bol tento deň veľkou výzvou, nakoľko boli motivovaní sa naďalej vzdelávať a zistili, že poznatky ktoré získavajú na jednotlivých odborných predmetoch, sú nevyhnutné pre ich ďalšie praktické uplatnenie v oblasti strojárskej výroby.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s firmou Danfoss a ďakujeme všetkým zamestnancom za prívetivý prístup a vynikajúce názorné ukážky na jednotlivých pracoviskách.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31