Strojári vo firme MEDEKO

Naša SPŠ každoročne využíva možnosť spolupráce so strojárskymi firmami na Považí. Firma MEDEKO v Považskej Bystrici umožňuje trom našim strojárom stráviť vo firme celý týždeň a zoznamovať sa s manažérskou prácou v praxi (Shadowing).

Tento rok boli študenti tretieho ročníka pri riadiacich pracovníkoch na presnom odlievaní, na oddelení technickej kontroly a merania a vo výrobnom sektore pri programátoroch CNC strojov. Svoje nadobudnuté vedomosti a informácie sprostredkovali svojim spolužiakom z odboru strojárstvo, ale aj z odboru elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách pomocou pripravených prezentácií v škole. Bolo vidieť, že ich daná oblasť zaujala, lebo naši študenti dokázali zaujímavo rozprávať aj o odborných postupoch vo výrobe či meraní a nemali problém pohotovo reagovať na prípadné otázky svojich spolužiakov.

Pani Martišková, personálna manažérka firmy, pripomenula študentom dôležitosť štúdia, celoživotného vzdelávania a potrebu dohovoriť sa v cudzom jazyku. 

Po ukončení workshopu sa študenti odobrali na exkurziu do firmy Medeko, kde mali možnosť prejsť celou výrobou presného liatia, videli najnovšie CNC stroje a meracie zariadenia.  

Ďakujeme firme MEDEKO, že každoročne umožňuje našim študentom z odboru strojárstvo bližšie spoznať realitu života v strojárskej firme. Pani Martiškovej ďakujeme za príjemné sprevádzanie po prevádzke, jej odborný výklad a množstvo užitočných informácií, ktoré študentom poskytla.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31