SLOVENSKO I

SPŠ Považská Bystrica odštartovala projekt Erasmus+

                                           

Nový rok 2019 sa začal v našej škole medzinárodnou aktivitou v rámci programu Erasmus+, ktorý podporuje aktivity pre vzdelávanie. V rámci tohto programu je SPŠ Považská Bystrica  koordinátorom projektu s názvom EuroGebra, ktorý sa venuje využitiu IKT pri vyučovaní matematiky a geometrie.

Vytvorili sme medzinárodné strategické partnerstvo so štyrmi ďalšími strednými školami z európskych krajín - Turecka, Grécka, Poľska a Veľkej Británie. Projekt  je dvojročný, začal sa 1.9.2018 a bude ukončený  31.8.2020. Názov projektu EUROGEBRA prezrádza, že cieľom projektu je  zvýšiť úspešnosť vyučovania geometrie a matematiky, vzdelávať jednotlivcov, aby  sa naučili byť zodpovední, vyvinuli si analytické schopnosti myslenia, rozvíjali vzťahy v oblasti IKT, rozvíjali jazykové zručnosti a akceptovali rôzne európske kultúry.

V januári sa uskutočnilo v našej škole prvé z piatich plánovaných pracovných stretnutí - krátkodobé školiace podujatie pre zamestnancov. Osem učiteľov z partnerských krajín navštívilo našu školu a spolu s našimi pedagógmi, ktorí sú zapojení do projektu, vytvárali pracovné listy v rôznych matematických oblastiach dohodli si úlohy na ďalšie pracovné stretnutia.

Program našich zahraničných hostí sa neobmedzil iba na učebne a prácu pri počítačoch. Ako hostiteľská krajina sme pre nich pripravili rôzne zaujímavé aktivity spojené s poznávaním slovenskej krajiny, kultúry a gastronómie. Postupne navštívili napríklad kolibu v Papradne, kde ochutnali tradičné slovenské špeciality, múzeum v Budatínskom zámku, absolvovali túru po Manínskej tiesňave, navštívili sme tiež Vysoké Tatry, kde ich najviac zaujal ľadový dom na Hrebienku. Svoj pobyt ukončili rozlúčkovou večerou pri biliardových stoloch v reštaurácii Olympia.

Všetci sa zhodli na tom, že sa v rámci tohto projektu vytvoril správny pracovný tím.  Program a pobyt v Považskej Bystrici sa im páčil po všetkých stránkach, neskrývali pozitívne dojmy z celého stretnutia - kolega z Turecka: „Ste malá krajina, ale ľudia tu majú veľké srdcia", anglický učiteľ: „Pohostinnosť, ktorú nám ukázali na SPŠ, bola second to none", čo znamená, že tá najlepšia.

Nás, prirodzene, teší ich spokojnosť a dobrý štart do tohto projektu, ktorý bude intenzívne pokračovať už v najbližších mesiacoch. V marci sa uskutoční výmenný pobyt študentov v Poľsku a o pár týždňov v apríli podobný výmenný pobyt so študentmi v Grécku. Minimálne dvanásť našich študentov si rozšíri obzor a získa nové skúsenosti zo zahraničných škôl a krajín. Nepochybne veľkým prínosom budú aj nadviazané medzinárodné priateľstvá  medzi študentmi i učiteľmi, možnosť spoznania iných krajín a ich kultúry, histórie a prírodných krás.
Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31