Slovensko II

Koniec marca bol v našej škole v znamení medzinárodnej aktivity v rámci programu Erasmus+, ktorý podporuje aktivity pre vzdelávanie. V rámci tohto programu je SPŠ Považská Bystrica koordinátorom projektu s názvom DigiClass, ktorý sa venuje využitiu IKT pri vyučovaní.

Študenti a učitelia z piatich krajín – Maďarska, Talianska, Rumunska, Severného Macedónska a Turecka strávili spoločne s našimi študentmi päť  dní v našich priestoroch na pracovnom stretnutí výmenného pobytu študentov.

Program našich zahraničných hostí sa neobmedzil iba na učebne a prácu pri počítačoch. Ako hostiteľská krajina sme pre nich pripravili rôzne zaujímavé aktivity spojené s poznávaním slovenskej krajiny, kultúry a gastronómie. Postupne sme navštívili mincovňu v Kremnici, absolvovali prehliadku historickej časti Žiliny a spoznali tajomstvo výroby skla v Lednických Rovniach.

Všetci sa zhodli na tom, že sa v rámci tohto projektu vytvoril správny pracovný tím.   Program a pobyt v Považskej Bystrici sa im páčil po všetkých stránkach, neskrývali pozitívne dojmy z celého stretnutia - kolega z Turecka: „Ste malá krajina, ale ľudia tu majú veľké srdcia, odteraz vaše mesto už nie je pre nás iba miesto na mape...“.

Nás, prirodzene, teší ich spokojnosť a pokračovanie tohto projektu, ktorý bude intenzívne pokračovať už v najbližších mesiacoch. V polovici mája sa uskutoční výmenný pobyt študentov v Turecku. Ďalší naši študenti si rozšíria obzor a získajú nové skúsenosti zo zahraničných škôl a krajín. Nepochybne veľkým prínosom budú aj nadviazané medzinárodné priateľstvá medzi študentmi i učiteľmi, možnosť spoznania iných krajín a ich kultúry, histórie a prírodných krás.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31