Taliansko

V dňoch 5.-11. júna sa študenti Strednej priemyselnej školy zúčastnili  prvého pracovného stretnutia v talianskom meste Neapol v rámci medzinárodného projektu Erasmus +. Projekt  s názvom European DIGI- CLASS je zaujímavý pre mladých ľudí, nakoľko sa spája s modernými technológiami a aplikáciami. Študenti, ktorí sa zúčastnili mobility, boli vybraní z tretieho a štvrtého ročníka. Na ďalšie mobility sa môžu tešiť aj ich mladší spolužiaci. Spolu s  našimi účastníkmi v Neapole pracovali a spoznávali krásnu krajinu žiaci partnerských škôl z krajín Maďarska, Turecka, Rumunska, Severného Macedónska a, samozrejme, aj Talianska.

Študenti začali výlet v poľskom meste Krakow, odkiaľ odleteli do Neapolu, kde na nich hneď na druhý deň čakala práca na projekte. Každá zúčastnená škola si pripravila ešte doma prezentáciu o kultúrnom dedičstve vlastnej krajiny, ktorú prezentovali ostatným partnerom.  Následne chlapcov a dievčatá čakala prechádzka neapolským centrom mesta, kde mohli vidieť mnohé pamiatky. Na druhý deň všetci navštívili historické mesto Pompeje a užili si aj nejaký ten voľný čas. Na tretí deň bola pre účastníkov pripravená ranná návšteva neapolských katakomb, po ktorej mali celý deň pre seba. Počas tohto voľna väčšina študentov zo všetkých škôl vycestovala na neďaleké pobrežie, kde si mohli oddýchnuť na krásnej, čistej pláži.

Nasledujúci deň  bol naplánovaný výlet do malebného mestečka Sorrento, v ktorom si po prehliadke pamiatok mohli užiť aj pláž a more.

Posledný deň bol opäť pracovný. V škole žiaci spracovali materiál získaný počas pobytu a vytvorili zaujímavé prezentácie týkajúce sa kultúrneho dedičstva Talianska. Nasledovalo  oficiálne ukončenie projektu, obdržanie certifikátov a rozlúčenie sa.

Počas tohto krátkeho obdobia naši študenti nadviazali nové priateľstvá, mohli využiť nadobudnuté jazykové zručnosti v praxi, osvojili si poznatky z nových digitálnych aplikácií.

Všetci účastníci mobility sa zhodli na tom, že to bol nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budú vždy v dobrom spomínať.


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31